logo-red-school

2ο ΧΛΜ. Ε.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ, ΑΓΡΙΝΙΟ - 30100
ΤΗΛ.: 2641053595 • FAX: 2641044485
Ιστοσελίδα: http://gym-mous-agrin.ait.sch.gr
E-mail: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αγρίνιο 23-06-2014

Το Μουσικό Σχολείο Αγρινίου εορτάζοντας τα 25 χρόνια λειτουργίας των μουσικών σχολείων, διοργανώνει μουσική εκδήλωση με την σύμπραξη του Μουσικού Σχολείου Λευκάδος.
Στη συναυλία θα παρουσιαστεί το σύνολο «Ορχήστρα Δωματίου» του Μουσικού Σχολείου Αγρινίου, με πρόγραμμα αφιέρωμα στον Astor Piazzolla “Tango, η μουσική της μοναξιάς και του πόθου” και το Μουσικό Σχολείο Λευκάδος, με το έργο «Το ταξίδι του Οδυσσέα», σκηνική καντάτα για χορωδία, σολίστες και μουσικό σύνολο, σε σύνθεση της Κατερίνας Τσίτσα.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014 και ώρα 8:30 μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσικού Σχολείου Αγρινίου.