Το Μουσικό Σχολείο Αγρινίου υποδέχεται το Μουσικό και Καλλιτεχνικό Σχολείο «JAKOV XOXA» από την πόλη Φιερ της Αλβανίας ,τη Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016. Στην αποστολή θα μετέχουν εκτός των μελών της σχολικής κοινότητας και ο διευθυντής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και εκπρόσωπος του Υπουργείου Παιδείας και εκπρόσωπος του Δημαρχείου της πόλης Φιερ. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει παρουσίαση μουσικών σχημάτων και έκθεση εικαστικών.από το σχολείο «JAKOV XOXA» και το Μουσικό Σχολείο. Η αποστολή θα φιλοξενηθεί στο Μουσικό Σχολείο τη Δευτέρα, 28 Μαρτίου 2016, από το πρωί ως τη λήξη του σχολικού προγράμματος. Στο πλαίσιο της συνεργασίας και ανταλλαγής εμπειριών στο θέμα βελτίωσης της εκπαιδευτικής πράξης , μαθητές και καθηγητές θα παρακολουθήσουν και μαθήματα μουσικής παιδείας.

Συνέντευξη Τύπου θα δοθεί στις 11.30π.μ. στην αίθουσα «Μαρία Κάλλας»

fier1

fier2