Στο πλαίσιο των αθλητικών σχολικών δραστηριοτήτων το σχολείο μας συμμετείχε:

• Οσον αφορά τον Κλασσικό Αθλητισμό στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες Λυκείων και Γυμνασίων ταχύτητας , 1000 μέτρων και άλμα εις μήκος: Διακρίθηκαν μαθητής της Β΄ Γυμνασίου λαμβάνοντας την 3η θέση στα 80 μέτρα, στο άλμα εις μήκος μαθήτρια της Γ΄ Γυμνασίου λαμβάνοντας την 2η θέση και μαθήτρια της Β΄ Λυκείου την 1η θέση στα 100 μέτρα.
  • Στους Πανελλήνιους αγώνες Λυκείων Πετοσφαίρισης κοριτσιών και αγοριών: Τα κορίτσια έκαναν μια πολύ αξιόλογη πορεία και τα αγόρια έγιναν Πρωταθλητές Νομού.
  • Στις Αθλοπαιδείες Γυμνασίων συμμετείχαμε με ομάδα Καλαθοσφαίρισης αγοριών που τερμάτισε 2η στον όμιλο της και ομάδα Πετοσφαίρισης κοριτσιών που διακρίθηκε σε όλους τους αγώνες.
  • Υλοποιήσαμε το 3 οn 3 στους ενδοσχολικούς Πανελλήνιους αγώνες Καλαθοσφαίρισης και το 4 x 4 στους μεικτούς ενδοσχολικούς αγώνες Πετοσφαίρισης.

Η Διεύθυνση του σχολείου και ο σύλλογος διδασκόντων συγχαίρει τους μαθητές για την συμμετοχή τους, το ήθος που επέδειξαν στο Ευ Αγωνίζεσθαι και για τις διακρίσεις τους.