Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Μουσικού Γυμνασίου Αγρινίου-Λυκειακές Τάξεις συγχαίρει θερμά τους επιτυχόντες του σχολείου μας στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Οι κοπιαστικές προσπάθειες όλων αυτών των χρόνων αναγνωρίζονται και επιβραβεύονται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Η εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπ/ση είναι σημαντικός σταθμός στη ζωή των νέων ανθρώπων, μια πύλη που οδηγεί σε εξειδίκευση, γνώση και καινούριες εμπειρίες. Ευχόμαστε ολόψυχα να ζήσετε το όνειρο σας, να ανταποκριθείτε με επιτυχία στο νέο κύκλο σπουδών σας και να πετύχετε για ακόμη μια φορά τους στόχους σας. Άλλωστε ο τόπος μας έχει ανάγκη από νέους επιστήμονες, που θα συμβάλουν  στην πορεία του και την ανάπτυξή του. Συγχαρητήρια στους γονείς, οι οποίοι στάθηκαν αρωγοί στις προσπάθειές των μαθητών –παιδιών μας συμβάλλοντας στην επιτυχία τους. Για τα παιδιά που δεν κατάφεραν το προσδοκώμενο είναι σαφές ότι υπάρχουν πλείστες άλλες ευκαιρίες και δυνατότητες που είναι σε θέση να συντελέσουν στο να διαγράψουν μία σπουδαία πορεία στη ζωή τους. Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες καλή σταδιοδρομία σε όποιον τομέα επιλέξουν να δραστηριοποιηθούν.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ                                                                                              Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ