Ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της διδακτικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την ΤΡΙΤΗ 11 Σεπτεμβρίου. Οι μαθητές θα προσέλθουν μέχρι τις 8.20 χρησιμοποιώντας τα λεωφορεία που μεταφέρονταν κατά την περυσινή χρονιά 2017-18 ή χρησιμοποιώντας μεταφορικά μέσα των κηδεμόνων τους.

Το λεωφορείο που έχει Αφετηρία τον ΑΓΙΟ ΘΩΜΑ -- ΜΕΣΟΛΛΟΓΓΙ θα ξεκινήσει στις 7:15.
Όλα τα υπόλοιπα λεωφορεία θα ξεκινήσουν από τις ΑΦΕΤΗΡΙΕΣ στις 7:30.

ΠΡΟΣΟΧΗ
Μετά το πέρας του αγιασμού θα γίνει η παραλαβή των βιβλίων και για αυτό το λόγο οι μαθητές να φέρουν μαζί τους τις τσάντες τους.
Οι μαθητές της Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ την πρώτη ημέρα ΔΕΝ θα παραλάβουν βιβλία και δεν θα φέρουν τσάντες.
Οι γονείς-κηδεμόνες των μαθητών της α' γυμνασίου παρακαλούνται την ημέρα του αγιασμού να παραμείνουν ώστε να ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ για τα δρομολόγια των παιδιών τους. Μετά την ενημέρωση τους μπορούν να πάρουν τα παιδιά τους και να αποχωρήσουν.

Αγρίνιο 10-9-2018

ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ