• Εκπαιδευτική εκδρομή όλου του Σχολείου στο Αθήνα, Στις 24 Σεπτεμβρίου όλοι οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου παρακολούθησαν στην Αθήνα τους Παραολυμπιακούς Αγώνες στο ΟΑΚΑ. Είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αγώνα μπάσκετ με αμαξίδια και να εμψυχώσουν τους αθλητές με τις ζητωκραυγές και τον ενθουσιασμό τους. Ιδιαίτερη εντύπωση έκανε στους μαθητές η δύναμη ψυχής των ατόμων με ειδικές ανάγκες. Περιηγήθηκαν και θαύμασαν αρκετούς χώρους του μεγάλου Ολυμπιακού σταδίου.
  • Εκπαιδευτική εκδρομή επταήμερη Μουσικού Συνόλου (Σύνολο Μουσικής Δωματίου) στη Βιέννη, στα πλαίσια του Προγράμματος, «Βιέννη, η μουσική πρωτεύουσα της Ευρώπης». Οι εντυπώσεις των μαθητών έχουν καταγραφεί στο 7ο τεύχος του περιοδικού «Ηχοχρώματα».
  • Εκπαιδευτική εκδρομή τετραήμερη της Γ΄ Λυκείου στη Θεσσαλονίκη.
  • Εκπαιδευτική εκδρομή της Α΄ Γυμνασίου στην Πάργα.
  • Εκπαιδευτική εκδρομή της Β΄ Γυμνασίου και Α΄ Λυκείου στο Ναύπλιο.
  • Εκπαιδευτική εκδρομή της Γ΄ Γυμνασίου στα Ζαγοροχώρια.
  • Εκπαιδευτική εκδρομή της Β΄ Λυκείου στην Αθήνα.
  • Πραγματοποιήθηκαν οι πέντε καθορισμένοι περίπατοι..