«Οι παραδοσιακοί χοροί και η ενδυμασία τους στην περιοχή μας». Οι μαθητές γνώρισαν την τοπική ιστορία μέσα από τους χορούς και την ενδυμασία των διαφόρων περιοχών του τόπου μας. Η 3η συνάντηση μαθητικών ομίλων παραδοσιακών χορών, έγινε στο Αιτωλικό στις 24 Απριλίου, ημέρα Σάββατο ενώπιον πλήθους κόσμου και των Διευθυντών, Προϊσταμένων, Υπευθύνων Προγραμμάτων και των τοπικών αρχών της πόλης και της περιοχής. Έλαβαν μέρος 9 σχολεία, μεταξύ των οποίων και το Μουσικό με πέντε τοπικούς χορούς και ορχήστρα από τους ίδιους τους μαθητές. Υπεύθυνοι καθηγητές, Βετσοπούλου Ελένη, Βετσόπουλος Απόστολος, Μαδιά Παρασκευή, Χαραλάμπους Γεώργιος. Το χορευτικό συνόδευε μέρος της ορχήστρας του σχολείου με υπεύθυνο τον Βασίλη Κονίδα και τους καθηγητές Στούπα Δέσποινα και Φραγκάκη Κώστα.