Στην αίθουσhmerida erasmus 2023α εκδηλώσεων του Μουσικού Γυμνασίου Αγρινίου – Λ.Τ. (ΜΣΑ) πραγματοποιήθηκε με επιτυχία  την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου 2023, η ημερίδα διάχυσης αποτελεσμάτων του Ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ ΚΑ1 που υλοποιεί το σχολείο κατά τα σχολικά έτη 2021-2022, 2022-2023 με τίτλο "Στρατηγικές διδακτικής και αναβάθμισης δεξιοτήτων εκπαιδευτικών στην ευρωπαϊκή κοινότητα" παρουσία σχολικών συμβούλων, εκπαιδευτικών του ΜΣΑ, εκπαιδευτικών άλλων σχολείων και μαθητών/τριών.

Στόχος της εκδήλωσης ήταν η παρουσίαση των εμπειριών των εκπαιδευτικών του σχολείου που συμμετείχαν στα αντίστοιχα επιμορφωτικά σεμινάρια σε διάφορες χώρες της Ευρώπης τα οποία χρηματοδοτούνται από την Ευρωπαϊκή Ένωση.

Παρουσιάσεις από τις αντίστοιχες εκπαιδευτικές επισκέψεις