«Μουσικές περιηγήσεις στην Ευρώπη. Μόναχο Γερμανίας». Στα πλαίσια του Προγράμματος οι μαθητές του Συνόλου της Ευρωπαϊκής Ορχήστρας του σχολείου μαζί με τους υπεύθυνους καθηγητές τους πραγματοποίησαν εκπαιδευτική εκδρομή στο Μόναχο της Γερμανίας. Εκεί παρακολούθησαν όπερα, επισκέφθηκαν μουσεία και άλλα αξιοθέατα της πόλης, μεταξύ τους και το Μουσείο Μουσικών Οργάνων, και είχαν την ευκαιρία να συναντηθούν με το 1ο Ελληνικό Γυμνάσιο της πόλης. Στα πλαίσια της συνάντησης δόθηκε από τους μαθητές Συναυλία στο Πνευματικό Κέντρο της ορθόδοξης εκκλησίας των Αγίων Πάντων με ρεπερτόριο ευρωπαϊκό, ελληνικό, χριστουγεννιάτικο και παραδοσιακό-χορευτικό. Υπεύθυνοι καθηγητές Κονίδας Βασίλης – Στούπα Δέσποινα – Φραγκάκης Κώστας – Λανάρας Κώστας.