«Μουσικές περιηγήσεις στην Ευρώπη. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΎΠΟΛΗ». Στα πλαίσια του Προγράμματος οι μαθητές του Συνόλου Ελληνικής Παραδοσιακής Μουσικής του σχολείου μαζί με τους υπεύθυνους καθηγητές τους πραγματοποίησαν εκπαιδευτική εκδρομή στην Πόλη. Ξεναγήθηκαν στην Πόλη, στον Ιππόδρομο, στην Αγιά Σοφιά, στη Μονή της Χώρας, στο Μπαλουκλί, στην Παναγία τη Βλαχέρνα, στη Χάλκη. Επισκέφθηκαν το Ζωγράφειο Λύκειο της Πόλης, όπου είχαν πρόσκληση για Συναυλία. Οι μαθητές και οι καθηγητές μετά τη συγκινητική συναυλία, το κέφι και τον ενθουσιασμό αντάλλαξαν απόψεις με τους μαθητές, τους καθηγητές και τους ομογενείς της Πόλης που παρακολούθησαν την εκδήλωση.

Υπεύθυνοι καθηγητές, Μαστροσπύρος Αριστόβουλος και Σκιαδάς Λεωνίδας,
Μουσικοί, Αλεξάκη Σταυρούλα, Αγγλικής Φιλολογίας. Το Σύνολο συνόδευσε και η Διευθύντρια, Μαμασούλα Μαρία.